Mých TOP 5 fotografů

Po delší odmlce zdravím všechny nadšence, kteří kromě mých fotek čtou i mé příspěvky na blogu. Ve většině případů přináším reporty z proběhlého focení a také více fotografií, než prezentuji na FB.

Dnes se budu zaobírat trochu jiným tématem. Inspiraci hledám všude možně, v hudbě, v literatuře, ale samozřejmě se inspiruji i jinými fotografy. Pokud máte rádi krásné fotografie stejně jako já, přináším pár tipů, kde se krásně pokochat a případně i inspirovat.

Nutno ještě podotknout, že za ta léta, co fotím, se má TOP 5 často mění a jen někteří autoři přetrvávají v žebříčku delší dobu. Když jsem se rozhodl, že udělám TOP 5, hned mě napadlo několik jmen, které se mi do žebříčku nevejdou. O těch ale třeba zas jindy. Abych si to alespoň trochu ulehčil, rozhodl jsem se, že vytvořím dva žebříčky – čeští a světoví fotografové. Zatímco u světových autorů se jedná celkem o známé a populární fotografy, na české scéně jsou to spíše méně známí fotografové – i přesto ale stojí rozhodně za zmínění.

Není v mých možnostech určit, kdo je opravdu TOP, proto žebříčky neberte tak, že jsou srovnány od prvního do pátého místa. Jsou seřazeny spíše dle náhody, tak, jak mi fotografové přišli na mysl. Vzhledem k tomu, že nejlehčí způsob, jak sledovat nějakého fotografa, je Facebook, přidávám ke každému také odkaz právě na tuto sociální síť. Stačí si jen prokliknout jméno fotografa.

A co by to bylo za článek, kdyby se v něm neobjevilo alespoň pár fotografií, že? Samozřejmě fotografie nejsou mé a patří zmíněným fotografům.

A jací jsou vaši oblíbení fotografové? A proč? Budu moc rád, když se podělíte o odkazy a případně i o komentáře k fotografům. Třeba některý z vašich tipů bude mou další inspirací 🙂

Světoví fotografové

Emily Soto – Tuto fotografku sleduji asi nejdelší dobu a její tvorba mě dlouhou dobu inspirovala ze všech nejvíce. Především její exteriérové fotografie jsou dokonalé. Cit, hra s barvami, kompozice, jemné a krásné modelky jsou zárukou úžasných fotografií.

Emily Soto

Kirsty Mitchell – Prostě WOW. Příprava na vytvoření jedné fotografie musí být hodně náročná. Úžasné rekvizity, smysl pro detail, fantastičnost a kouzelná atmosféra mě nechávají s otevřenou pusou zírat na fotky hodně dlouhou dobu.

Kirsty Mitchell

Sean Archer – Ruský fotograf Stanislav Puchkovsky, který ve světě fotografie vystupuje pod pseudonymem Sean Archer. Pro mě naprostý mistr portrétu a především glamour stylu. S lehkostí dokáže do fotky dostat krásu ženy. Jen by mě zajímalo, kde on pořád bere tak krásné dívky.

Sean Archer

Dani Diamond – Jednoduché portréty bez nějakého velkého aranžmá, zpracované však ve skvělém osobitém stylu. Dani Diamond je pro mě mistr retuše.

Dani Diamond

Au-Contraire – Podobný styl jako Kirsty Mitchel, jen trochu temnější. Nepřestává mě udivovat, kolik úsilí musí stát dát dohromady vizáž pro jednu fotografii. Krásné portfolio s WOW efektem snad u každé fotografie.

Au-Contraire

CZ/SK fotografové

MyDannie – Česká fotografka Daniela Haubertová mě doslova učarovala svým portfoliem. Pokud jsem u světových fotografů netušil, kdo je jednička, tak na české scéně mám celkem jasno. MyDannie dokonale zachycuje emoce a její styl je dokonalý. Moc rád si prohlížím její portfolio a kochám se krásnými fotkami.

MyDannie

Mária Svarbová – Asi nejznámější fotografka z CZ/SK výběru, která prorazila i ve světě. V současné době se zabývá především sterilními fotografiemi bez emocí, což není úplně můj šálek kávy. Ovšem tvorba předchozí opravdu stojí za shlédnutí!

Mária Svarbová

Barbora Biňovcová – Z čista jasna se Barča objevila na fotografické scéně (alespoň já jsem to tak zaznamenal) a hned letěla rychle vzhůru. Zatím co ostatní fotografové žehlí a zjemňují Barbora zvýrazňuje rysy a zobrazuje syrovou krásu. Její tvorbu si nejde nezamilovat.

Bibora

Petra Veselá – Peti cit pro portrét je jedinečný. Krásná a jemná práce, která stojí za prohlédnutí.

Petra Veselá

Fairy Arts – Jako posledního neuvádím fotografa, ale grafika. Lukášova práce je dechberoucí. Osobně miluji fantasy tematiku a tento autor je opravdovým mistrem photoshopu.

Fairy Arts

Doufám, že vás zaujal minimálně jeden z výše zmíněných fotografů. Dejte vědět, který nejvíce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *